Trochę nie na temat

Dzisiejszy wpis będzie na trochę inny temat niż ten przewodni. W pierwszym moim poście uprzedzałem, że będę pisał o tym jak pomagamy polskim firmom w nawiązaniu nowych kontaktów. Pominę tu więc całą naszą podstawową działalność bo o niej piszę co tydzień i pisać będę nadal. Wielokrotnie spotykałem się w mojej pracy z taką sytuacją, że dzwoni do nas klient z pretensjami ponieważ nie może dodzwonić się do firmy poszukującej jego towaru czy usługi. Dzwoni do firmy w Niemczech czy Belgii i głos z automatu informuje go „nie ma takiego numeru”. Każdą taką sytuację wyjaśniamy na bieżąco,  informacje jakie wysyłamy są ZAWSZE sprawdzone.  Telefonuję więc na wskazany numer i łączę się bez najmniejszego problemu. Jeszcze raz pytam czy na pewno rozmówca jest zainteresowany produktem czy usługą o jaką pytał po czym kontaktuję się z klientem. W rozmowie okazuje się,  że klient zamiast 00 (numer międzynarodowy) wybrał tylko jedno 0, przesadził i wybrał 000 albo pominął numer kierunkowy do miasta. Cóż… życie.

Wbrew pozorom w internecie  jednak mało jest dobrych stron z numerami międzynarodowymi czy kierunkowymi. Jakiegokolwiek numeru nie szukasz zawsze pojawia się jedna strona, która jest tak przepełniona reklamami, że trzeba naprawdę wiele cierpliwości i dobrych oczu aby odszukać na niej to czego szukaliśmy czyli numer kierunkowy. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć bardzo prostą stronę z numerami kierunkowymi zarówno krajowymi jak i zagranicznymi. Znajduje się ona pod adresem www.numer-kierunkowy.com.pl .

Teraz gdy klient nie wie jaki numer kierunkowy wybrać na każdej stronie cyberbiznes ma link do numerów kierunkowych. Poszukuje numeru do Niemiec – znajduje http://niemcy.numer-kierunkowy.com.pl/?kraj=NIEMCY . Nie tylkoogólny do Niemiec ale też do poszczególnych miast np. Bonn http://niemcy.numer-kierunkowy.com.pl/?kraj=NIEMCY&miasto=Bonn .

Tym artykułem chciałem zwrócić uwagę jak błahe sprawy mogą być często powodem nieporozumień czy nienawiązanych kontaktów biznesowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s